Menu

Historia – kultowe motory, motocykle PRL

Moją pasją od zawsze były stare kultowe motory, motocykle prl. Dziś, pasja to również renowacja motocykli, remont silników.

 

„Z pasji nie trzeba się tłumaczyć. Niech tłumaczą się ci, którzy jej nie mają”

 

Moją pasją od dawna były stare kultowe motory, motocykle PRL. Cała historia zamiłowania do dwóch kółek zaczęła się w wieku 8 lat, wtedy jak każdy małolat i ja marzyłem o własnym motorku. Marzenie spełnił mój dziadek Tadeusz, w tajemnicy przed rodzicami kupił mi motorynkę… była pomarańczowa, piękna.

 

Kolejne motorki, które przewijały się to Simson S51 Enduro, MZ 150 po niej już długo nie było nic, rozbiłem Fiacika 126 mojego brata i Rodzice za karę sprzedali mi EDkę.

 

Pamiętam jeszcze jako szczylek u dziadka w szopce stała taka piękna JAWKA, ładnie zabudowana, dwu osobowa. Codziennie będąc u dziadka starałem się ją uruchomić niestety bezskutecznie, było to moje marzenie odpalić ją, przejechać się a przede wszystkim ją mieć. Niestety marzenia się nie spełniły, pewnego dnia pełen zapału do kolejnej próby odpalenia Jawki zastałem pustą szopkę, wujek sprzedał motorek. Minęło ponad 30 lat i postanowiłem dokończyć dzieła i spełnić marzenie tego szczylka. Kupiłem identyczną sztukę JAWE 50 „kaczka” i po 6 miesiącach spełniłem swoje marzenie a jej dałem drugie życie.

 

Kolejne były Motorynka ( też sentyment z młodości ),WSK B1, WSK B3 GIL, SHL M11, SHL M17 GAZELA, WSK 4, OSA M52, JAWA 350 exoprtowa na wschód, PANNONIA T 250, i cały czas szukam, szukam.

historia

Chcesz wypożyczyć ten motocykl? Zadzwoń 533511138
Wynajem motocykli – zobacz wszystkie usługi i zobacz inne motory.
haslo

kultowe motory, motocykle prl

renowacja motocykli, remont motocykli, remont silników